By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Zriiameriks Videos by Popular

Reforma zgjedhore në Shqipëri

02/24/12
Opozita dhe shumica shkmbyen srish akuza n Tiran pr vonesat n reformn zgjedhore. tags: agolliopozitareformashqiprizgjedhorezriiameriks

Intervistë me ambasadorin Kristofer Dell

02/24/12
Ambasadori amerikan n Prishtin, Christopher Dell, tha n nj intervist pr Zrin e Ameriks se pajtimi m mnyrn e prfaqsimit t Kosovs n forumet ... tags: AbaziambasadoriAmerikaBisedimetDellIntervistKosova

Solidaritet për banorët e zonave të izoluara

02/24/12
N Veri t Shqipris, nj grup vullnetarsh, t mbshtetur nga organizata t shoqris civile, kan nisur nj fushat sensibilizuese me moton ' Dhuro nj ... tags: dboraShqiprisolidaritetSulozriiameriks

Filmi "Falja e Gjakut" shfaqet në SHBA

02/24/12
Neser, m 24 shkurt, fillon shfaqja n kinemat amerikane e filmit Falja e Gjakut, e regjisorit Joshua Marston. tags: BloodFaljaForgivenessGjakutHalilajJoshuaJulian

Intervistë me skenaristin Andamion Murataj

02/18/12
Filmi Falja e Gjakut, fitues i Ariut t Argjendt pr skenarin m t mir n fesitvalin e Berlinit, do t filloj t shfaqet n kinemat amerikane m 24 ... tags: bloodFaljaforgivenessGjakutJulianMuratajof

Faktorët e rrezikut për sëmundje në zemër

02/14/12
Mjekt tani prdorin valt zanore n vend t bisturis koha e rimkmbjes sht e shpejt, vetm disa sekonda. tags: LulushirrzikushndetismundjaZemrazriiameriks

Vështirësi në zhbllokimin e rrugëve

02/14/12
Gjat dits s sotme ka patur prmirsim t motit n disa rrethe n Veri t Shqipris, gj q ka mundsuar shpejtimin e operacioneve pr hapjen e rrugve ... tags: boramotirrugtSulovshtirZbllokimizriiameriks

Referendumi i serbëve në veri të Kosovës

02/14/12
N veriun e Kosovs sot po mbahet referendumi i organizuar nga prfaqsuesit lokal serb, n t cilin qytetart e asaj zone do t deklarohen nse ... tags: AbaziKosovMitrovicareferendumiserbtZriiameriks

Në Veri rifillojnë rreshjet e dëborës

02/15/12
N Veri t Shqipris kan rifilluar sot reshjet e bors, duke rrezikuar bllokimin prsri t rrugve kombtare, si dhe duke vshtirsuar oreracionet ... tags: motiShqipriSuloveriuzriiameriks

Këshilli Kombëtar Kundër Korrupsionit

02/15/12
N Kosov, sot sht themeluar Kshilli Kombtar Kundr Korrupsionit, nj nism e presidentes Atifete Jahjaga. tags: KombtarKorrupsionitKosovKshillikundrShehuZriiameriks

Shqipëri, zyrtarët flasin për rrëzikun nga moti

02/13/12
N Shqipri kryeministri Sali Berisha krkoi sot q prvec prpjekjeve pr hapjen e akseve rrugore, ndihms mjeksore dhe ushqimore n zonat e ... tags: BerishaBoraMeroMotiNishaniRamaZriiameriks

Moti i keq rëndon situatën në veri

02/13/12
Situata n Veri t Shqipris ka vazhduar edhe sot t jet e rnduar, ku mbrm von qeveria shpalli situatn e fatkeqsis natyrore. tags: ikeqmotiromtShkodrSuloZriiameriks