By URL
By Username
By MRSS
Enter a URL of an MRSS feed
 
or

Shkodr Videos by Popular

Festivali i këngës për fëmijë - Vizion Plus - News - Lajme

07/06/12
Rruga pedonale 'Kole Indromeno' ne Shkodr sht kthyer ne nj amfiteatr te vrtete kulturor, ku pr tre dite me radhe fmijt shqiptare do te ... tags: AlbaniaanalysischildrencultureeducationalnewsPlus

Shkodër, shpallet dekreti i çkishërimit - Top Channel Albania - News - Lajme

09/18/12
Metropolia e Shkodrs, Saps dhe Lezhs shpall t martn dekretin q kishron t gjith katolikt shqiptar q kryejn vrasje apo marrin gjak. tags: albaniaçkishërimitchanneldekretilajmenewsshkodër

Kalaja e Shkodrës destinacion turistik - Vizion Plus - News - Lajme

05/14/12
Teksa dgjon te prmendet Rozafa, nse je ne Shkodr, menjher te kujtohet legjenda e murimit ne kshtjelln qe mban te njjtin emr. Pr shkak te ... tags: AlbaniaanalysiscultureeducationalinterviewnewsPlus

Moti i keq rëndon situatën në veri

02/13/12
Situata n Veri t Shqipris ka vazhduar edhe sot t jet e rnduar, ku mbrm von qeveria shpalli situatn e fatkeqsis natyrore. tags: ikeqmotiromtShkodrSuloZriiameriks

Situatë e rëndë në veri

02/11/12
sht vshtirsuar metej situata n veri t Shqipris pr shkak t vazhdimit t rreshjeve t debors, errave t fuqishme dhe orteqeve, q kan br t ... tags: dboraerndShkodrShqiprSituatSuloveri

Promovohet botimi për trashëgiminë kulturore

01/28/12
N Shkodr u promovua sot numri i tret i revists 'Art dhe Trashgimi' q i kushtohet ktij qyteti. tags: botimikulturoreShkodrSuloTrashgimiaZriiameriks

Protestë për pronat në Shkodër

01/07/12
Problemet e pronave, t pazgjidhura ende plotsisht, vazhdojn t frenojn ecurin normale t mjaft investimeve t rendsishme n Shqipri.Sot, disa ... tags: ProtestaShkodrSulozeriamerikesZriiameriks

Shkodër, përvjetori i Lumturimit të Nënë Terezës

10/19/11
8 vjet m par, Papa Gjon Pali i dyt Lumturoi bamirsen e njohur me origjin shqiptare, fituesen e mimit Nobel, Nn Terezn. Dita e Lumnimit t Nn ... tags: Nn Shkodr Sulo Tereza ZriiameriksLumturimiNn

15 vjet, biblioteka e Pipes

09/17/11
15 vjet me pare, profesor Arshi Pipa ia dhuroi Muzeut te qytetit te Shkodres, biblioteken e tij personale, te ngritur ne Shtetet e ... tags: 15 vjet arshi bibliotek pipa15 vjetarshibibliotek

Arsimi i mesëm profesional në Shkodër

09/06/11
Ministria Shqiptare e Arsimit dhe e Shkencs ka nisur nj fushat promovuese pr arsimin e mesem profesional. Ministri Myqerem Tafaj, i cili ... tags: punsimi shkodr suloArsimipunsimishkodrsulo

Festa e Fitër Bajramit në Shkodër

08/30/11
N Shkodr, besimtar t shumt u mblodhn sot n sheshin prpara Xhamis s madhe Ebu Bekr, ku muftiu Muhamed Sytari uroi pr m shum begati e paqe. ... tags: Bajrami Pllumb Shkodr Sulo ZriiamerikesBajramiFitr